Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

«Звинувачували в тому, що я снайперка "Азову"». Навіщо росіяни беруть у полон наркозалежних в окупованих містах

Продовжуємо актуалізувати проблеми наркозалежних жінок у ЗМІ. Сьогодні до вашої уваги матеріал hromadske.ua про проблеми із ліками та дискримінацію наркозалежних на окупованих росією територіях.
 
Далі історія Насті, яку нещодавно вдалося спільними зусиллями кількох організацій евакуювати з Маріуполя, про жахи військової окупації та відсутність ліків у Маріуполі.
—–
Про те, що росіяни мали списки, за якими планували шукати, брати в полон чи розстрілювати українців, було відомо ще до початку повномасштабної війни. Пізніше вони справді почали цілеспрямовано приходити з обшуками до помешкань активістів, тероборонців, волонтерів, родичів військових в окупованих містах і селах.
 
Люди, які були на програмі замісної терапії, що є визнаним методом лікування наркозалежності, також потрапляють до списків окупантів. Їх переслідують і беруть у полон за препарати, які для них життєво необхідні.
 
Hromadske розповідає історію наркозалежної та ВІЛ-позитивної маріупольки Анастасії, яку росіяни затримали під час фільтрації, коли вона намагалася виїхати з окупованого міста. Причиною стали її таблетки.
 
«Без замісної терапії було дуже важко. Мене крутило, я місяць не мала сну».
 
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ 
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.