Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Об'єднання заради результату

Період реалізації: 01.01.2021-31.12.2021.

Джерело фінансування: INPUD – International Network of People Who Use Drugs.

Географія діяльності: національний рівень – вся Україна.

Цільова аудиторія: жінки, які живуть із наркозалежністю (ЖЖН), активістки спільноти ЖЖН.

Мета проєкту – розробити політики та процедури, провести тренінг для тренерів із числа лідерів спільноти по роботі з національними та регіональними координаційними механізмами, готувати аналітику для використання лідерами та лідерками спільноти.

Основні завдання проєкту:

– Участь і голос представниць спільноти ЖЖН у розробці національної політики в сфері охорони здоров’я та системі охорони здоров’я, роботі муніципальних комітетів із ВІЛ/ТБ, як мінімум у 10-ти регіонах. Участь жінок, які вживають наркотики, у національному, обласних та місцевих координаційних радах. Підготовка тренерок із числа лідерок спільноти, які проводять компоненти тренінгу IDUIT, для представників та представниць спільноти в регіонах роботи проєкту.

– Вплив ЖЖН на національні стратегії та плани. Участь жінок, які вживають наркотики, у написанні національних стратегій та програм. Включення ґендерних і ґендерно орієнтованих показників в національний моніторинг/оцінку ВІЛ і супутніх інфекцій, щоб створити підґрунтя для збільшення охоплення ОАТ, покращення діагностики та лікування гепатиту С, а також подальшого розвитку ґендерно-чутливої політики до потреб ЖЖН.

– Створення і використання даних. Організації, очолювані людьми, які живуть із наркозалежність, мають доступ до даних щодо послуг із ВІЛ/ТБ, гепатитів і програм зменшення шкоди, якості надання цих послуг. Спільнота ЖЖН приділяє особливу увагу цілям національних програм, бере участь у адвокації і формуванні місцевих програм, співпрацює із ООН, Кабміном України тощо.

 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» створене за ініціативою самих жінок
«Ми, жінки, які живуть з наркозалежністю, об’єдналися для реалізації наших прав та свобод заради гідного життя у суспільстві з гуманною наркополітикою».