Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

історія організації

Початком своєї діяльності Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» зобов’язане Тематичному Жіночому Дню, який передував Першому Національному Форму людей, які живуть з наркозалежністю.

Жінки які живуть з наркозалежністю, зібралися, щоб обговорити власні проблеми, які відрізняються від тих, з якими стикаються наркозалежні чоловіки. Жінки більше страждають від стигми та дискримінації, частіше стають жертвами насильства, потребують гендерно-орієнтованих послуг в галузі охорони здоров’я. Цю проблему можна проілюструвати статистичними даними. Кожен третій споживач наркотиків – це жінка. Якщо ж говорити про програму лікування, замісну підтримувальну терапію, тільки кожен п’ятий пацієнт – це жінка.

Активістки, пацієнтки замісної підтримувальної терапії, об’єдналися, щоб захистити як власні права, так і права інших представниць спільноти.

В травні 2018 року Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» було офіційно зареєстроване.

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» створене за ініціативою самих жінок
«Ми, жінки, які живуть з наркозалежністю, об’єдналися для реалізації наших прав та свобод заради гідного життя у суспільстві з гуманною наркополітикою».