Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Звернення директорки ВОНЖ "ВОНА" до представниць спільноти у рамках «16 днів проти насильства

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». Мета заходів – привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА з перших днів свого створення має одним із ключових пріоритетів нашої діяльності – подолання гендерної нерівності з акцентом на розширення відповідних послуг для представниць спільноти наркозалежних жінок (ЖЖН). Не секрет, що багато жінок стикаються з гендерними бар’єрами та стереотипами у доступі до ЗПТ/АРТ, тому потребують гендерно орієнтованих послуг з профілактики ВІЛ, наркозалежності, вірусних гепатитів, репродуктивного здоров’я. Наприклад, жінкам складно розповісти соціальному працівнику (чоловіку) про свої проблеми з жіночим здоров’ям або про складнощі у материнстві. Тому ми надалі будемо збільшувати нашу мережу регіональних представниць і параюристок, шукати можливості зниження бар’єрів до ЗПТ, залучати дружніх до спільноти ЖЖН лікарів/ок”, – розповідає директорка ВОЖН “ВОНА” Тетяна Лебедь.
 
Слід зазначити, що окрему увагу наша організація приділяє психологічному здоров’ю наркозалежних жінок. Наразі організація працює над можливістю розшити такі послуги для жінок, особливо тих, які були в окупації, та зазнали психологічного чи фізичного насильства. Також ВОЖН “ВОНА” продовжує надавати гуманітарну допомогу та сприяти переміщенню жінок у більш безпечні регіони, у тому числі завдякі міжсекторіальній взаємодії та мережі партнерських організацій.
 
Якщо ви потребуєте допомоги – звертайтеся до наших регіональних пердставниць: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——-
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.