UkrainianEnglishRussian

Зросла кількість звернень щодо домашнього насильства в Донецькій області

❗️ Домашнє насильство – одна з головних проблем із якими стикаються жінки, які живуть із наркозалежністю. Регіональна представниця ВОНЖ “ВОНА” у Донецькій області, Олена Курлат зазначає, що за останій місяць значно збільшилася кількість звернень саме щодо насильства вдома. “Причому це верхівка айсберга, – розповіла активістка, – адже звертаються жінки, яких б’ють настільки жорстоко і страшно, що вони просто не мають сили терпіти, а скільки невидимих світові сліз вони проливають через інші види насильства?”
 
💬 “Нещодавно до мене звернулася жінка щодо домашнього насильства. Коли вона показала мені своє тіло, я здригнулася від жаху: на грудях – укуси, на животі, спині, стегнах, передпліччях – синці, причому за їхнім кольором видно, що вони не встигають проходити (від жовто-зеленого до багряно-фіолетового кольору); на гомілках забиті рани (сліди ударів ногою), одне око закрите гематомою, на голові вирване волосся. Ми домовилися піти в поліцію, написати заяву і зняти побої…але вона відмовилася від допомоги, бо чоловік приніс їй наркотик, і вона його вибачила!” – поділилася історією Олена.
 
На жаль, такий результат не є поодиноким. Недовіра до працівників поліції, які змінюють своє ставлення до жертви насильства, як тільки чують про те, що вона є наркозалежною, змушує жінок замовчувати проблему, а в разі, якщо вони все ж звернулися по допомогу до правоохоронних органів, постраждалі часто забирають заяви з поліції, залишаються жити в ситуації насильства.
Активістки нашої організації співпрацюють із представниками правоохоронних органів задля того, щоб кожна жінка, яка потрапила в ситуацію насильства, отримала професійну допомогу, не зважаючи на її діагноз.
 
☎ Ми закликаємо знайти в собі мужність і звертатися по допомогу до наших параюристок та регіональних представниць, які нададуть необхідну підтримку і зроблять все можливе для вашого захисту.
 
🔸 Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Окрім поліції також ви можете звернутися на Гарячі лінії для постраждалих від домашнього насильства:
📍 Урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного)
📍 Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного).
 
🔗 Більш детально щодо того, як діяти в ситуації насильства за посиланням: https://rozirvykolo.org/
 
🔗 Більше інформації про жінок, які вживають наркотики, в ситуації ґендерного насильства за посиланням: https://harmreductioneurasia.org/…/guide-help…/
 
▶ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
▶Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.
 
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram