Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Зросла кількість звернень щодо домашнього насильства в Донецькій області

❗️ Домашнє насильство – одна з головних проблем із якими стикаються жінки, які живуть із наркозалежністю. Регіональна представниця ВОНЖ “ВОНА” у Донецькій області, Олена Курлат зазначає, що за останій місяць значно збільшилася кількість звернень саме щодо насильства вдома. “Причому це верхівка айсберга, – розповіла активістка, – адже звертаються жінки, яких б’ють настільки жорстоко і страшно, що вони просто не мають сили терпіти, а скільки невидимих світові сліз вони проливають через інші види насильства?”
 
💬 “Нещодавно до мене звернулася жінка щодо домашнього насильства. Коли вона показала мені своє тіло, я здригнулася від жаху: на грудях – укуси, на животі, спині, стегнах, передпліччях – синці, причому за їхнім кольором видно, що вони не встигають проходити (від жовто-зеленого до багряно-фіолетового кольору); на гомілках забиті рани (сліди ударів ногою), одне око закрите гематомою, на голові вирване волосся. Ми домовилися піти в поліцію, написати заяву і зняти побої…але вона відмовилася від допомоги, бо чоловік приніс їй наркотик, і вона його вибачила!” – поділилася історією Олена.
 
На жаль, такий результат не є поодиноким. Недовіра до працівників поліції, які змінюють своє ставлення до жертви насильства, як тільки чують про те, що вона є наркозалежною, змушує жінок замовчувати проблему, а в разі, якщо вони все ж звернулися по допомогу до правоохоронних органів, постраждалі часто забирають заяви з поліції, залишаються жити в ситуації насильства.
Активістки нашої організації співпрацюють із представниками правоохоронних органів задля того, щоб кожна жінка, яка потрапила в ситуацію насильства, отримала професійну допомогу, не зважаючи на її діагноз.
 
☎ Ми закликаємо знайти в собі мужність і звертатися по допомогу до наших параюристок та регіональних представниць, які нададуть необхідну підтримку і зроблять все можливе для вашого захисту.
 
🔸 Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Окрім поліції також ви можете звернутися на Гарячі лінії для постраждалих від домашнього насильства:
📍 Урядовий контактний центр – 1547 (з мобільного або стаціонарного)
📍 Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116 123 (з мобільного) або 0 800 500 335 (зі стаціонарного).
 
🔗 Більш детально щодо того, як діяти в ситуації насильства за посиланням: https://rozirvykolo.org/
 
🔗 Більше інформації про жінок, які вживають наркотики, в ситуації ґендерного насильства за посиланням: https://harmreductioneurasia.org/…/guide-help…/
 
▶ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
▶Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.