UkrainianEnglishRussian

ЗПТ в установах виконання покарань: робоча зустріч параюристок зі спільноти ЖЖН

Сьогодні відбулась робоча зустріч параюристок зі спільноти наркозалежних жінок. Під час зустрічі жінки мали можливість не тільки обговорити робочі питання але й отримати важливу інформацію для подальшої роботи.
 
Активістки ознайомилися з переліком установ виконання покарань в Україні, на базі яких пацієнти можуть продовжувати отримувати ЗПТ. На жаль, серед представлених у переліку установ, тільки одна жіноча і жодної для жінок, які відбувають покарання вперше. Ця інформація допоможе параюристкам надавати допомогу більшій кількості жінок, що до них звертаються, а також дає базу для розробки плану адвокації збільшення кількості установ виконання покарань для жінок із можливістю продовження отримання ЗПТ.
 
💬 “Хвороба не обирає ні за ґендером, ні за віком, ні за чергою відбування покарань. Якщо є хвороба, то вона вимагає і можливості безперервного лікування.” – наголошує координаторка параюристок Наталія Карагашова.
 
У тому випадку, якщо ви потрапили до СІЗО або Ізолятору тимчасового тримання, обов’язково наголошуйте на тому, що ви є пацієнткою ЗПТ і у вас є необхідність у забезпеченні безперервного доступу до лікування. Зв’яжіться із параюристкою чи регіональною представницею у вашому регіоні, або зателефонуйте на Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ для отримання консультації щодо подальших дій. У разі якщо у вас немає можливості зробити це особисто попросіть про це ваших близьких.
 
❗️ Пам’ятайте про те, що ви маєте право заздалегідь написати заяву щодо продовження лікування на програмі ЗПТ в установі виконання покарань і це дасть вам можливість планувати ваші подальші дії.
 
▶ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
▶ Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.
 
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram