Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ЗПТ в установах виконання покарань: робоча зустріч параюристок зі спільноти ЖЖН

Сьогодні відбулась робоча зустріч параюристок зі спільноти наркозалежних жінок. Під час зустрічі жінки мали можливість не тільки обговорити робочі питання але й отримати важливу інформацію для подальшої роботи.
 
Активістки ознайомилися з переліком установ виконання покарань в Україні, на базі яких пацієнти можуть продовжувати отримувати ЗПТ. На жаль, серед представлених у переліку установ, тільки одна жіноча і жодної для жінок, які відбувають покарання вперше. Ця інформація допоможе параюристкам надавати допомогу більшій кількості жінок, що до них звертаються, а також дає базу для розробки плану адвокації збільшення кількості установ виконання покарань для жінок із можливістю продовження отримання ЗПТ.
 
💬 “Хвороба не обирає ні за ґендером, ні за віком, ні за чергою відбування покарань. Якщо є хвороба, то вона вимагає і можливості безперервного лікування.” – наголошує координаторка параюристок Наталія Карагашова.
 
У тому випадку, якщо ви потрапили до СІЗО або Ізолятору тимчасового тримання, обов’язково наголошуйте на тому, що ви є пацієнткою ЗПТ і у вас є необхідність у забезпеченні безперервного доступу до лікування. Зв’яжіться із параюристкою чи регіональною представницею у вашому регіоні, або зателефонуйте на Національна Гаряча Лінія з питань наркозалежності та ЗПТ для отримання консультації щодо подальших дій. У разі якщо у вас немає можливості зробити це особисто попросіть про це ваших близьких.
 
❗️ Пам’ятайте про те, що ви маєте право заздалегідь написати заяву щодо продовження лікування на програмі ЗПТ в установі виконання покарань і це дасть вам можливість планувати ваші подальші дії.
 
▶ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
▶ Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.