Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Знову про упереджене ставлення лікарів до пацієнток з ВІЛ-статусом

Досі надходять повідомлення від жінок про порушення їхніх прав через діагноз ВІЛ-інфекція та наркозалежність. Стигма і дискримінація зберігається, незважаючи на інформування в суспільстві й актуальну інформацію про ВІЛ.
На зустрічі ініціативної групи в Чернівцях була піднята тема відмови ЖЖН в медичній допомозі на прикладі недавнього звернення представниці спільноти. Коли лікар-гінеколог дізналася про ВІЛ-статус жінки, то буквально вигнала її з кабінету зі словами: «Я переживаю за своїх дітей, а ти повинна звертатися в спецзаклади».
Найчастіше лікарі намагаються перенаправити пацієнтів в СНІД-центр для отримання будь-яких медичних послуг і відмовляють в лікуванні.
«Щоб отримати допомогу у подібних ситуаціях, жінки вважають за краще звертатися до представників організацій, які надають підтримку за принципом «рівна рівній». Якщо Вам відмовляють у наданні медичної допомоги, слід вимагати письмову відмову від лікаря, і, як показує мій досвід, за таких умов лікар зазвичай погоджується прийняти пацієнтку. Якщо ж лікар написав відмову (або відмовився це робити), необхідно скласти скаргу на головного лікаря даного медзакладу», – розповіла Владислава Мілентій, регіональна координаторка та параюристка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА».
Також в більшості регіонів є параюрістки з числа представниць спільноти, які розкажуть, що робити, куди звертатися і як відстоювати свої права, і допоможуть впоратися з емоційними труднощами.

—-

Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.