Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Жінки, які живуть з наркозалежністю, частіше стають жертвами гендерно зумовленого насильства й не мають доступу до лікування

Жінки, які живуть з наркозалежністю, набагато частіше стають жертвами гендерно зумовленого насильства. Крім того, через часте негативне ставлення медпрацівників до них через діагноз, вони звертаються за медичною допомогою лише в крайніх випадках і до останнього відкладають візит до лікарні навіть у критичних ситуаціях. Через брак грошей навіть після звернення за медичною допомогою жінки, які живуть з наркозалежністю, часто залишаються без необхідного лікування, оскільки не мають змоги оплатити вартісні препарати та процедури.
Яскравою ілюстрацією цієї проблеми є звернення до співробітників Благодійної організації Клуб “Світанок” та параюристки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА».
«До мене звернулася жінка, яка вживає вуличні наркотики, з вкрай серйозною проблемою. Після гендерно зумовленого насильства в жінки була роздроблена рука. Представниця спільноти понад місяць попри нестерпний біль не зверталася за медичною допомогою. Коли ж в супроводі представників громадської організації звернулася до лікарні, їй пояснили, що в маленькому місті їй допомогти не зможуть. З евакуацією допомогли представники організації Лікарі без кордонів Лікарі без кордонів/Médecins Sans Frontières, з якими вдалося зв’язатися. Жінка пройшла медичне обстеження, їй зробили 3D КТ. Проте виявилося, щоб вирішити проблему з рукою, потрібно встановити імплант. Його вартість близько 50 тисяч гривень. Це непідйомна сума для жінки”, – роpповіла наша активістка Андреєва Світлана.
 
Якщо у Вас є бажання допомогти – Ви можете скинути гроші на карту і бути стовідсотково впевненими, що вони підуть саме на медичну допомогу жінці.
Номер карти 5417330102862114
Денисенко Олександр, соціальний працівник БО «Клуб Світанок»
 
Навіть невеличка сума допомагає зробити велику справу!

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.