Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Завершується cпільна зустріч з планування The U.S. President's Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) COP23 та Національного діалогу Глобального Фонду

Сьогодні завершується Спільна зустріч з планування The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) COP23 та Національного діалогу Глобального Фонду.
Позаду чимало надзвичайно важливих засідань та обговорень, у яких брала участь і директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Тетяна Лебедь.
“Всі ці дні я думала, що нам, Всеукраїнському об’єднанню наркозалежних жінок «ВОНА», допомогло вистояти під час таких страшних випробувань, як пандемія та війна? Перш за все, я хочу подякувати усім нашим активісткам за відданість справі, за допомогу жінкам, які вживають наркотики, в захисті їхніх прав.
Наші активістки відразу після початку повномасштабного вторгнення могли б евакуюватися за кордон, наприклад, до європейських країн, і отримати там прихисток та грошову допомогу, яка, цілком ймовірно, перевищувала б їх дохід в Україні як параюристок або регіональних координаторок. Проте більшість з них обрали залишитися на місцях, наприклад, в таких містах як Харків та Запоріжжя, які нещадно обстрілює і бомбардує ворог. І саме те, що у скрутні часи більшість з наших жінок залишились зі своєю країною та, попри особисту небезпеку, допомагали спільноті зокрема і всім українцям взагалі, надихає мене на подальші зусилля з розвитку громадянського суспільства в Україні та захисту прав наших жінок.
Зараз ми стали інакше відчувати слова «бути гнучкими»: ми реагуємо на першочергові потреби і в даний момент – це безпека, це доступ до шелтерів, з яких далеко не всі готові приймати представниць нашої спільноти. Тому я дуже сподіваюся, що міжнародні донори підтримають запропоновані нами ініціативи.
Слово “партнерство” стало для нас ще більш значущим, оскільки відчуваючи підтримку один-одного ми робимо велику спільну справу. І я надзвичайно вдячна МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health, Благодійний Фонд “Надія та Довіра”, Всеукраїнському об’єднанню людей з наркозалежністю та іншим за продуктивну співпрацю.
Ми продовжуємо працювати над адвокацією інтересів жінок, які живуть з наркозалежністю – жодний факт порушення їхніх прав не залишається без нашої уваги і вся наша діяльність спрямована на наближення вітчизняної нормативно-правової бази до Європейських законів і положень.
Продовжують працювати і всі наші регіональні координаторки, продовжують роботу параюристки, які надають консультації жінкам, які вживають наркотики, в ситуації порушення їхніх прав медпрацівниками, поліцією, членами приймаючих громад або навіть рідними.
Нас не здолати і ми обов’язково досягнемо наших цілей і переможемо!” – упевнена Тетяна Лебедь.
Ми дуже сподіваємося на підтримку ініціатив у сфері протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам з боку The U.S. President’s Emergency Plan for AIDS Relief (PEPFAR) та The Global Fund

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.