Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Завдяки діяльності Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» та розширенню мережі дружніх лікарів ще одна жінка змогла зберегти здоров’я та життя.

Завдяки діяльності Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» та розширенню мережі дружніх лікарів ще одна жінка змогла зберегти здоров’я та життя.
Жінці, яка живе з наркозалежністю, знайти дружнього і кваліфікованого лікаря-гінеколога вкрай непросто. Вживання наркотичних речовин позначається на вигляді вен, і дуже часто в такій ситуації лікар більше уваги звертає на зовнішні прояви залежності, ніж на огляд та скарги жінки.
Саме така ситуація була в жінки, з якою спілкувалася регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Світлана Родік. Її клієнтка мала скарги щодо репродуктивної системи, жила з постійним болем, проте розповіла, що не відвідувала декілька років гінекологічний кабінет.
Справа у тому, що всі її попередні візити були марними – лікарі намагалися якомога швидше позбутися пацієнтки зі слідами від ін’єкцій. Тому жінка втратила надію на те, що може отримати кваліфіковану допомогу.
Світлана переадресувала жінку до дружньої лікарки-гінеколога Давиденко Ірини Анатоліївни, надавши для огляду гінекологічний набір.
Під час огляду та обстежень у пацієнтки було виявлено дисфункцію яєчників. Відповідне захворювання без лікування могло б спровокувати розвиток онкології. Саме дисфункція яєчників один з факторів ризику щодо розвитку раку яєчників.
Наразі жінка проходить необхідне лікування.
«Дана ситуація доводить, наскільки важливою є безбар’єрний доступ до послуг, що стосуються сексуального та репродуктивного здоров’я. Розширюючи мережу дружніх лікарів, ми працюємо для збереження життя та здоров’я наших жінок», – зазначила Світлана Родік.