Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Заява директорки БО "ВОНА" Тетяни Лебедь щодо вразливості наркозалежних жінок до ВІЛ

 
Щорічно, з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, у третю неділю травня, світ згадує людей, які померли від СНІДу. Станом на травень 2021 року, мова йде мінімум про 35 мільйонів осіб, які втратили життя через діагнози, пов’язані з ВІЛ.
 
“Сьогодні ми хочемо знову нагадати, що наркозалежні жінки є однією із найбільш уразливих груп до ВІЛ. Згідно з дослідженнями, ЛВІН-жінки мають низку ґендерно-специфічних бар’єрів щодо тестування на ВІЛ, які перешкоджають їх зверненню за медичними послугами”, — резюмувала директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Тетяна Лебедь. — Також наркозалежні жінки часто стикаються зі стигмою інших залежних, статевих партнерів, друзів і родичів, які засуджують вживання наркотичних речовин жінкою більше, ніж чоловіком. Таким чином, залежна жінка має менше шансів отримати своєчасну медичну допомогу, а, отже, щодня ризикує своїм життям”.
 
Наголошуємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” й надалі буде приділяти значну увагу розширенню доступу представниць нашої спільноти до медичних послуг, в тому числі тестуванні і лікування ВІЛ-інфекції.
—-

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria.