Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Які труднощі та потреби у жінок – учасниць програми ЗПТ в м. Києві? Зустріч з пацієнтками сату

Які труднощі та потреби у жінок – учасниць програми ЗПТ в м. Києві? Щоб знайти відповідь на це питання, Директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Тетяна Лебедь спільно зі співробітниками Благодійного Фонду «Надія та Довіра» – консультантом Національної Гарячої Лінії з питань наркозалежності та ЗПТ та кейс-менеджеркою Іриною Антух провели зустріч з пацієнтами та пацієнтками у м. Києві.
Кейс менеджерка допомогла зібрати групу пацієнтів, які отримують замісний препарат на у КНП “Київська міська наркологічна лікарня “Соціотерапія”, що знаходиться за адресою пр-т Визволителів, 6. Під час цієї зустрічі вдалося дізналися про специфічні потреби жінок.
 
«На зустрічах різного рівня я досить часто розповідаю про бар’єри доступу до програми ЗПТ для жінок – учасниць програми. Один з учасників зустрічі розповів, що його дружина саме через те, що їй ні з ким залишити дитину на час відвідування сайту, вирішила вийти з програми ЗПТ. Повністю відмовитися від вживання психоактивних речовин жінці не вдається, і час від часу вона зривається і вживає амфетамін. Для багатьох жінок величезною підмогою стали б кімнати, де учасниця програми може залишити дитину, поки сама отримуватиме життєво необхідне лікування», – поділилася деталями зустрічі Тетяна Лебедь.
Під час спілкування Тетяна детально розповіла про діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» та ту допомогу, які готові надавати представниці організації. Також Тетяна цікавилася, хто з жінок готовий займатися активізмом для захисту прав жінок, які живуть з наркозалежністю, і декілька жінок заявили, що їм близька діялність щодо захисту власних прав.
Цілком можливо, що активістки будуть залучені до подальшого навчання й стануть параюристками організації.

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”