Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Вивчаємо Стратегічні ініціативи CCM Evolution

Нещодавно відбувся міжнародний вебінар на тему CCM Evolution for People Who Use Drugs (Координаційний механізм країни* для людей, що вживають наркотики), який відвідали представниці ВО “ВОНА”.
 
💬 Про що говорили в рамках вебінару:
✅ Що таке Стратегічна ініціатива CCM Evolution?
Стратегічна ініціатива CCM Evolution – це каталітична можливість покращити роботу партнерства в країнах та регіонах. Метою CCM Evolution є оснащення Координаційних рад країн (КРК) для полегшення всебічного нагляду та значущого залучення в узгодженні з національними структурами для сталого управління охороною здоров’я.
 
✅ Що таке Стратегічна ініціатива Спільнота, Права та Гендер?
Основна мета Стратегічної ініціативи Спільнота, Права та Гендер посилити залучення громадськості та громадянського суспільства до процесів Глобального фонду. В рамках ініціативи також доступна підтримка для залучення людей, які вживають наркотики, до процесів, пов’язаних із Глобальним фондом.
 
✅ Досвід впровадження ініціативи CCM Evolution на прикладі Грузинського об’єднання наркозалежних людей (GenPUD).
Грузинський КМК – це окремий механізм, створений у 2003 році для полегшення та координації управління грантами Глобального фонду в Грузії. У 2016 році було прийнято рішення, що Грузинський КМК повинен продовжувати свою роботу після закінчення фінансування Глобального Фонду, а тому заручилися підтримкою партнерської організації GIZ BACKUP в рамках ініціативи CCM Evolution для розробки та впровадження Плану Переходу (на незалежне від ГФ фінансування).
 
*Координаційні механізми країн – це національні комітети, які подають заявки на фінансування до Глобального фонду та контролюють гранти від імені своїх країн. Вони є ключовим елементом партнерства Глобального фонду.
 
✔️ Координаційний механізм країни, який часто називають “КМК”, включає представників усіх секторів, які беруть участь у боротьбі з хворобами: академічних установ, громадянського суспільства, віросповідальних організацій, уряду, багатосторонніх та двосторонніх установ, неурядових організацій, людей, які живуть з хворобами, приватного сектору та технічних агентств.
 
Координаційний механізм країни прозоро та всеохоплюючи:
🔗 Координує розробку національного запиту на фінансування;
🔗 Визначає головного реципієнта;
🔗 Контролює виконання затверджених грантів;
🔗 Затверджує будь-які запити на перепрограмування;
🔗 Забезпечує зв’язки та узгодженість між грантами Глобального фонду та іншими національними програмами охорони здоров’я та розвитку.
 
Більше інформації на сайті The Global Fund: https://www.theglobalfund.org/…/country-coordinating…/