Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Встановлюємо контакти з іншими організаціями

Не секрет, що жінки, які живуть з наркозалежністю, нерідко опиняються в ситуації домашнього насильства або з волі родичів чи співмешканця можуть залишитися без даху над головою.
 
Виходом у такій ситуації може стати соціальна квартира.
 
13.01.2021 директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь та інфо-менеджерка БО “ВОНА” Катерина Грицаєнко познайомилися з Іриною Білоголовко, Менеджеркою Соціальної квартири для вагітних жінок та матерів з дітьми в складних життєвих обставинах Міжнародного благодійного фонду “Українська фундація громадського здоров’я” в м. Києві.
 
«Це корисне знайомство відбулося завдяки тому, що як представниця МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” Ірина, так і активістки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» навчаються на громадських радників», – пояснила Тетяна.
 
У соціальній квартирі готові дати прихисток жінкам, які постраждали від домашнього насильства, мають ризик відмови від дитини, позбавлення батьківських прав тощо. Серед умов – наявність медичного обстеження, київської реєстрації або дитина, яка народилася в столиці. І найважливіше – мотивації до змін.
 
Жінка може перебувати в соціальній квартирі до 3 місяців, з нею працюють психолог, юрист та соціальний працівник. Для кожної жінки складають індивідуальний план, який має допомогти їй розв’язувати проблеми та знайти вихід зі складної життєвої ситуації.
 
«На наше питання, а як бути з жінками в активному вживанні, Ірина відповіла, що вони можуть відвідувати денний центр “Право на здоров’я”, за адресою вул. Довженко, 2, к.11. Там їм готові надати безкоштовну допомогу дружній юрист та психолог, протестують на ВІЛ, гепатити, ІПСШ, нададуть пораду щодо спеціалізованих послуг організацій, які працюють в Києві з наркозалежними жінками» , – пояснила Тетяна.
 
У свою чергу Ірина дізналася більше про діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», отримала інформацію про те, яку допомогу представниця спільноти може отримати від параюристки організації.