Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Врятувати від смерті, якщо мова йде про передозування саме опіоїдами, може медичний препарат "Налоксон"

 
В Україні немає окремої статистики щодо смертей, які пов’язані саме з передозуванням наркотичними речовинами. Проте у кожної наркозалежної людини є знайомі чи друзі, життя яких обірвалося через це.
Врятувати від смерті, якщо мова йде про передозування саме опіоїдами, може медичний препарат налоксон.
Тому, щоб зберегти людям життя, координаторка параюристок Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” Олена Зубленко та Сергій Пархоменко (Клуб Еней) в якості тренерів долучилася до навчання “Ініціатива “SOS” – безпечно зупинити передозування. Надання допомоги з використанням налоксону для запобігання смерті при передозуванні опіоїдами”.
Захід проходив 5-8 червня у м. Хмельницький за підтримки Програмного Офісу Управління ООН з наркотиків та злочинності в Україні UNODC Programme Office in Ukraine
Навчання зібрало активістів та активісток з різних регіонів України. Звичайно ж, серед присутніх були і представниці Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА”.
“Впевнена, що активісти поширять знання про профілактику передозувань у своїх регіонах, техніки каскадного навчання – дійсно працюють. Я дякую за отриману свого часу інформацію про запобігання передозуванням Kirsten Horsburgh”, – зазначила Олена Зубленко

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.