Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Вперше в Донецькій області відбулася онлайн-зустріч жінок – лідерок спільноти

Вперше в Донецькій області відбулася онлайн-зустріч жінок – лідерок спільноти, яку ініціювала Олена Курлат.

У зустрічі, приуроченій до глобальної акції «Support. Don’t punish», взяли участь крім самої Олени – Наталія Калужська, регіональна представниця Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю в Донецькій області (м. Маріуполь), параюристки Олена Курилюк (м. Краматорськ) та Тетяна Чистякова (м. Миколаївка).

«Оскільки був день пам’яті жертв зловживання наркотиками та каральної наркополітики, активістки віддали данину пам’яті наркозалежним, які передчасно пішли з життя, згадали жертв передозувань та хвороб, пов’язаних зі вживанням ПАР», – розповіла Олена Курлат.

Під час зустрічі активістки також обговорили цілий ряд важливих тем. По-перше, «пройшлися» проблемами регіону – головним чином це стигма та дискримінація в медзакладах, особливо, на сайтах ЗПТ.

По-друге, ділилися інформацією щодо можливості закриття сайтів ЗПТ «на первинці». Ця тема дуже болюча для учасників програми з м. Слов’янськ та Маріуполь. Активістки навіть розробили своєрідну «дорожню карту» з кроків, які необхідно зробити, щоб запобігти цій катастрофі. Вирішили скласти петицію та зібрати підписи не лише учасників програми, а і їхніх рідних, близьких, представників НУО та дружнього медперсоналу й стукати в усі двері. Бо час іде, а, за даними наших активісток в регіоні, договір укладено лише до грудня цього року.

По-третє, запланували створити ініціативну групу представниць спільноти в Миколаївці та в Краматорську.

«В Миколаївці, як повідомила Тетяна Чистякова, цей процес іде повільно, доводиться буквально «підіймати цілину», тому що тут раніше ніхто злагоджено та цілеспрямовано не працював з жінками, які живуть з наркозалежністю. Олена Курилюк також зацікавилася перспективою створення ініціативної групи ЖЖН в Краматорську, і ми домовилися про проведення фокус-груп з метою виявлення лідерок», – пояснила Олена Курлат.

Оскільки захід був камерним, атмосфера теж була теплою та душевною. Активістки пообіцяли взаємну допомогу та підтримку, і натхненні, взялися до втілення планів у життя.

Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією