Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОЖН ВОНА з'ясовує причини черг на державних сайтах ЗПТ та розробляє план дій

Цього місяця наші регіональні представниці та параюристки почали повідомляти про черги на державних сайтах ЗПТ і фіксувати скарги від пацієнток із даного приводу. Ця проблема виникла через зміни у документуванні даних пацієнтів/ок, що додала Національна служба здоров’я України. Відтепер наркозалежні люди можуть отримати ліки тільки тоді, коли їх номер телефону збігається з номером заключення договору з сімейним лікарем.
 
По-перше, доволі часто для спільноти ЖЖН – це є серйозною проблемою, адже через бар’єри у доступу до медпослуг, жінки не мають таких декларацій. По-друге, дуже багато ЖЖН є ВПО, тобто перемістилися і через війни мають інший номер телефону. По-третє, є багато наркозалежних жінок, які згалаі не мають телефону.
Враховуючи всі ці обставини, Олена Зубленко, координаторка РП ВОНА, відвідала один із пунктів видачі ЗПТ. І, дійсно, від лікарки та пацієнтів почула інформацію про складнощі, що перерахували вище.
“Під час спілкування з лікарями та пацієнтами я почула багато нарікань на нові вимоги від Національної служби здоров’я України. Тому зараз наша організація готує пропозиції, як уникнути черг і зменшити бар’єри доступу до ЗПТ”.
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.