Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОЖН ВОНА продовжує організовувати просвітницьку роботу серед наркозалежних жінок

У Полтаві на базі ресурсного центру БО ВОЛНа “Схід” (Меридіан) регіональна представниця нашої організації Надія Колосовська провела інформаційного заняття “Неінфекційні захворювання”.
 
Отже, нагадуємо основні тези:
 
Неінфекційні захворювання не передаються від людини до людини . Їх розвиток не пов’язаний із вірусами та бактеріями, натомість залежить від впливу низки факторів ризику.
 
Фактори ризику:
☝ Вживання тютюну та нікотину .
☝ Нездорове харчування
☝ Недостатня фізична активність .
☝ Забруднене повітря.
☝ Вживання алкоголю.
 
Вживання алкоголю є одним з основних факторів ризику неінфекційних захворювань. Це головна причина виникнення цирозу печінки, гострого гепатиту та панкреатиту , онкозахворювання, а також є причиною випадкових травм, насильства, вбивст, самогубств і ДТП.
 
“На жаль серед українців і українок вживання алкоголю є нормою, адже підтримується традиціями та недостатньо жорсткими вимогами законодавства. Вживання алкоголю несумісні з прийомом ліків , у тому числі й препаратів АРТ та ЗПТ”, – нагадала представницям ЖЖН Надія Колосовська.
 
Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”