Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОЖН ВОНА подала офіційний запит до Поліції Рівненської області

На цьому тижні наша організація надіслала офіційний запит до Поліція Рівненської області щодо ймовірного розголошення діагнозу жінки у повідомленні поліції про її зникнення.
 
Видання Четверта влада зафіксували відповідний факт у наступному повідомленні поліції (https://t.me/NPU_Rivne/12059) та місцевих медіа, а представниці із ВОГО “Волинський прес-клуб” посприяли у пошуку експертної підтримки.
 
Слід відмітити, що у повідомлені, крім особистих даних жінки, також було виокремлено наступне: “відомо, що вона вживає наркотичні речовини та зловживає алкоголем”. Саме таке формулювання обурило наших представниць та колежанок із партнерських організацій, а також експертів із журналістської етики.
 
“Ми у БО “Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА” переконані, що такий факт оприлюднення чутливих особистих даних не допоможе знайти жінку, а навпаки, завдасть моральної шкоди через оприлюднення її ймовірних залежностей. Також ми хочемо звернути увагу, що згідно з дослідженнями, наркозалежні жінки є дуже вразливими до домашнього та гендерно орієнтованого насильства. Найчастіше кривдниками є чоловіки (співмешканці)
та найближчі родичі жінок. Крім того, наша організація неодноразово фіксувала випадки, коли жінок шантажували їх діагнозом люди з найближчого оточення. На жаль, стигма та дискримінація через діагноз “наркозалежність” – це звична річ, тому так багато жінок приховують свої хвороби”, – зазначила директорка ВОЖН ВОНА Тетяна Лебедь.
 
Відповідно у листі, ми просимо пояснити наступне:
Навіщо поліція оприлюднила інформацію про ймовірні залежності жінки?
Чи перевіряли цю інформацію на правдивість; якщо так, навіщо публікували діагноз жінки?
Чи аналізували перед оприлюдненням ймовірну шкоду, яку цій жінці може завдати публічне поширення такої інформації?
– Чи перевіряли в поліції гіпотезу, що жінка пішла через власне усвідомлене бажання і не хоче, щоб її шукали. Наприклад, вона потерпає від домашнього насильства і зараз переховується від кривдника?
 
Дискусії у медіа середовищі: https://bit.ly/3NvMUs1
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.