Слід відмітити, що у повідомлені, крім особистих даних жінки, також було виокремлено наступне: “відомо, що вона вживає наркотичні речовини та зловживає алкоголем”. Саме таке формулювання обурило наших представниць та колежанок із партнерських організацій, а також експертів із журналістської етики.
“Ми у БО “Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА” переконані, що такий факт оприлюднення чутливих особистих даних не допоможе знайти жінку, а навпаки, завдасть моральної шкоди через оприлюднення її ймовірних залежностей. Також ми хочемо звернути увагу, що згідно з дослідженнями, наркозалежні жінки є дуже вразливими до домашнього та гендерно орієнтованого насильства. Найчастіше кривдниками є чоловіки (співмешканці)
та найближчі родичі жінок. Крім того, наша організація неодноразово фіксувала випадки, коли жінок шантажували їх діагнозом люди з найближчого оточення. На жаль, стигма та дискримінація через діагноз “наркозалежність” – це звична річ, тому так багато жінок приховують свої хвороби”, – зазначила директорка ВОЖН ВОНА Тетяна Лебедь.
Відповідно у листі, ми просимо пояснити наступне:
– Навіщо поліція оприлюднила інформацію про ймовірні залежності жінки?
– Чи перевіряли цю інформацію на правдивість; якщо так, навіщо публікували діагноз жінки?
– Чи аналізували перед оприлюдненням ймовірну шкоду, яку цій жінці може завдати публічне поширення такої інформації?
– Чи перевіряли в поліції гіпотезу, що жінка пішла через власне усвідомлене бажання і не хоче, щоб її шукали. Наприклад, вона потерпає від домашнього насильства і зараз переховується від кривдника?