Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОЖН "ВОНА" інформує ЖЖН про переваги замісної підтримувальної терапії

Попри постійні обстріли Сумщини, триває робота ВОЖН “ВОНА”, а саме регіональної представниці Олени Мішури.
“Основний запит наркозалежних жінок нашого регіону – це можливості лікування у державній програмі ЗПТ, а також протидія насильству, – розповідає представниця ВОЖН “ВОНА” Олена Мішура про свою роботу. – І наші нещодавні інформаційні зустрічі стосувалися саме таких тем. Змушена констатувати, що частина ЖЖН досі знаходиться поза програмою ЗПТ, у тому числі через незнання про особливості такого лікування. Приємно, що після нашої зустрічі, є жінки, які вже розпочали робити перші кроки до ремісії – відвідали нарколога із метою розпочати лікування”.
 
Також Олена Мішура підкреслює, що на Сумщині, як і у інших регіонах, ЖЖН потерпають від домашнього насильства.
“З початком війни, ситуація у сім’ях ускладнилася, в основному через невизначеність майбутнього, складність працевлаштування, зменшення доходів тощо. Таким чином наші жінки стали ще більш уразливими через свій діагноз. Тому ми збільшили кількість інформаційних занять про насильство. Розглядаємо, як його ідентифікувати, як діяти, куди звертатися по допомогу”.
 
Зазначимо, що жінки надзвичайно вдячні за можливість поспілкуватися щодо актуальних проблем ЖЖН, відчути підтримку від спільноти, отримати наснаження до подолання життєвих проблем.
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць ВОНЖ “ВОНА”: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——–
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.