Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОНЖ "ВОНА" продовжує консультування у прифронтовій зоні

Консультування жінок, які знаходяться поблизу фронту чи у зонах бойових дій, триває регіональними представницями та параюристками ВОНЖ “ВОНА”. Сьогодні Донецька область є одним із епіцентрів боїв з російськими окупантами.
 
💬 “Жінки, які живуть із наркозалежність, цікавляться можливостями евакуації та отриманням ліків АРТ/ЗПТ у іншому регіоні, гуманітарної допомогою, — розповідає регіональна представниця ВОНЖ “ВОНА” у Донецькій області Олена Курлат. — Також наших клієнток цікавлять можливості виїзду закордон, особливо це питання актуально для тих жінок, які мають дітей.
Протягом цього місяця до мене неодноразово зверталися представниці спільноти ЖЖН, які планують виїхати до Латвії. Наразі є чимало складнощів для такого переміщення, тому вважаю, що цю інформацію треба проговорювати з жінками завчасно.
 
Наприклад, зараз рідко бувають організовані автобуси для переселенців, оскільки основний потік біженців/ок вже виїхав, тому потрібно чекати певний час на безкоштовний транспорт. Їхати треба обов’язково через Польшу чи іншу країни. Враховуючи вище згадану інформацію, переміщення може зайняти декілька тижнів. З іншого боку, за кордоном вже немає черг на матеріальну допомогу, оформлення візи тощо.
 
Можу сказати, що ЖЖН, які планують виїхати зараз, роблять це більш у повільному темпі: спочатку переїжджають у безпечніший регіон України, готують необхідні документи (відновлюють їх, якщо треба) і далі вирушають в обрану країну ЄС. Так, дві сім’ї зі Слов’янська скоро приїдуть до Латвії, ще одна жінка планує таке переміщення на серпень”.
 
☎️ Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Наші спеціалістки надають таку допомогу:
✅ АРТ та ЗПТ, тестування на ВІЛ, гепатити.
✅ Консультування щодо усіх форм насильства.
✅ Допомога у переміщенні ВПО, гуманітарна допомога.
✅ Консультування щодо стигми та дискримінації.
✅ Батьківські та материнські права.
✅ Переміщення закордон.
✅ Допомога у випадках порушення прав.
✅ Психологічна підтримка.
 
 
▶️ Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними  жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
🌐  Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.