Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОНЖ "ВОНА" ініціює юридичне навчання для спільноти ЖЖН

Наша організація працює над удосконаленням надання консультаційних послуг і покращення адвокації для спільноти жінок, які живуть з наркозалежністю (ЖЖН).
 
Останні місяці представниці ВОНЖ “ВОНА” дедалі частіше отримують скарги від наркозалежних жінок, що стосуються вирішення правових питань. Такі звернення потребують додаткових напрацювань, особливо у зв’язку з викликами воєнного стану в Україні, та відповідними змінами у законодавстві України.
 
 “Складні кейси, що потрапляють до представниць ВОНЖ “ВОНА”, часто включають цілу низку проблемних питань, що стосуються одразу декількох напрямків роботи, наприклад, відновлення документів і відмови у доступі до медичних послуг, зокрема ЗПТ, вимагання додаткових довідок тощо, – деталізує Тетяна Лебедь, директорка ВОНЖ “ВОНА”. – Тому враховуючи збільшення таких запитів, мною було прийнято рішення про проведення, окрім індивідуального спілкування, загальних зустрічей щодо правових питань для працівниць організації”.
 
Відтепер, двічі на місяць, на постійній основі будуть відбуватися загальні зустрічі працівниць ВОНЖ “ВОНА” з адвокаткою Оксаною Гузь. Цими днями вже відбулася перша онлайн-зустріч. Так, протягом години параюристки та регіональні представниці на прикладі реальних кейсів шукали правові рішення наступних запити від наркозалежних жінок:
міграційне право;
відновлення документів;
доступ до медичної допомоги, зокрема особливості наказу МОЗ України №200;
поверхневий огляд і перевірка документів під час воєнного стану;
зміни щодо затримання людей під час воєнного стану;
порядок притягнення працівників/ці поліції до відповідальності;
– період встановлення інвалідності в умовах воєнного часу тощо.
 
Вже після першої такої зустрічі, представниці ВОЖН “ВОНА” відмітили необхідність подібних заходів надалі та віздначали покращення знань, які допоможуть у адвокації прав і свобод ЖЖН.
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Також отримати допомогу ЖЖН можуть за телефонами гарячих ліній наших партнерів:
0 800 500 451 (Національна гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІД);
– 0 800 507 727 (Національна гаряча лінія з питань наркозалежності та ЗПТ).
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.