Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОНЖ “ВОНА” фіксує випадки воєнних злочинів відносно представниць спільноти

З початком війни наша організація збільшила допомогу наркозалежним жінкам, зосередивши зусилля на гуманітарних питаннях та консультуванні щодо потреб спільноти.
Враховуючи виклики воєнного стану, ВОНЖ “ВОНА” також працює із випадками воєнних злочинів, у тому числі перенаправляє постраждалих до відповідних державних та міжнародних інстанцій для документування таких історій. Якщо людина має бажання поділитися своєю історією зі ЗМІ, ми сприяємо в організації спілкування із журналістами/ками.
 
💬 “Війна додала нашій спільноті нових викликів. Тому на початку березня ВОНЖ “ВОНА” розпочала співпрацю з міжнародними організаціями, які розслідують воєнні злочини, — проінформувала директорка ВОНЖ “ВОНА” Тетяна Лебедь. — Наша параюристка та регіональна представниця у Донецькій області Наталія Калужська, стала однією із перших представниць спільноти ЖЖН з якою поспілкувалися міжнародні представники/ці The Advocates for Human Rights про воєнні злочини у Маріуполі. Дана організація збирає інформацію для Міжнародного кримінального суду щодо агресії рф. Наразі наші працівниці опрацювали понад десятох подібних кейсів, до вирішення їх залучено партнерські та міжнародні правозахисні організації”.
 
Щотижня регіональні представниці та параюристки фіксують, у тому числі й воєнні злочини, зокрема катування жінок зі спільноти ЖЖН. Ці історії та звернення опрацьовуються згідно зі статутною діяльністю організацією, та перенаправляються до партнерських проєктів, де жінкам надається інша допомога за потребою.
 
Нагадаємо, 1 березня 2022 року прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан особисто ініціював розслідування воєнних злочинів Росії під час повномасштабної війни проти України. Прокурор уточнив, що вже бачить ознаки воєнних злочинів та злочинів проти людяності.
 
2 березня до Канцелярії прокурора МКС звернулися 39 країн-учасниць Римського статуту, що дозволило прокурору негайно взятися за розслідування.
 
Згодом група слідчих МКС в Гаазі виїхала до України для розслідування за колективним міжнародним позовом проти Росії щодо її воєнних злочинів.
 
На цей час вже зібрано тисячі доказів воєнних злочинів рф в Україні. МКС збирає свідоцтва про злочини через спеціальну платформу. Також власну історію можна надіслати за адресою: otp.informationdesk@icc-cpi.int АБО написати сайт https://www.theadvocatesforhumanrights.org/Ukraine.
 
☎️ Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
👥 Наші регіональні представниці та параюристки надають наступну допомогу:
✅ Порушення прав пацієнток ЗПТ та бар’єри доступу до лікування.
✅ Порушення права на доступ до медичних послуг (загальні та пов’язаних з ВІЛ)
✅ Домашнє насильство та гендерно обумовлене насильство
✅ Питання, які стосуються дітей та спілкування із соціальними службами.
✅ Порушення прав ЖЖН із боку поліції
✅ Стигма, дискримінація, образи тощо.
✅ Інші порушення прав, пов’язані з гендером, наркозалежністю тощо.
✅ Консультації щодо правопорушень, не пов’язаними з наркотиками (трудові, житлові, борги тощо).
✅ Військові злочини (викрадення, погрози, катування, згвалтування).
✅ Консультації, пов’язані з війною (евакуація, зміна місця проживання, гуманітарні питання тощо).
 
▶️ Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.