Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОНЖ "ВОНА" адвокатує розширення ЗПТ у Волинській області

Регіональна представниця ВОНЖ “ВОНА” Ірина Ємельянова взяла участь у засіданні Волинської обласної координаційної ради з проблем ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії. Основне питання обговорення – це охоплення програмою ЗПТ населення області.
 
Нагадаємо, нині у Волинській області працюють лише три кабінети замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) – Луцьку, Ковелі та Володимир-Волинському. Проте, ще до війни, цієї кількості сайтів було замало, а з початком агресії рф та збільшення людей ВПО – проблема тільки ускладнилася.
 
“Відсутність необхідної кількості сайтів ЗПТ на більшості території області створює перешкоду для подальшого розширення програми та дотримання територіального принципу доступності послуг як для жінок, так і чоловіків. Саме тому я, як РК ВОНЖ “ВОНА” у Волинській області, стала однією з ініціаторок подання листа (спільного з партнерською організацією Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю “ВОЛНА”) з рекомендаціями щодо відкриття нових кабінетів ЗПТ у Волинській області, зокрема у місті Нововолинськ”.
 
Таким чином, до відома начальника управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації доведена позиція НУО та історія багаторічних зусиль з відкриттю кабінету ЗПТ у Нововолинську. Як другий крок у цьому напрямку було запропоновано створити робочу групу при Волинській кордраді з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції, що буде займатися питаннями розширення ЗПТ.
 
Можемо констатувати, що нарешті, у спільноти людей, які живуть з наркозалежністю, і потребують лікування препаратами ЗПТ м. Нововолинська з’явилася надія, що з відновленням роботи корради в оновленому складі, ця проблема вирішиться.
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.