Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВО “ВОНА” продовжує зростати й вдосконалюватися

Завершилося навчання активісток зі спільноти нарkозалежних жінок. Нові параюристки вже почали проводити інформаційні зустрічі з жінками, які живуть з нарkозалежністю, адже саме так ми намагаємося ознайомити якнайбільшу кількість жінок з можливостями відстоювати свої права силами спільноти. І це працює!
 
Одразу після таких зустрічей значно зросла кількість звернень, як за невеликими консультаціями, так і з доволі серйозними випадками порушення прав.
 
“Особисто я вважаю, що ми робимо дуже важливу справу задля того, щоб повернути жінкам почуття власної цінності, самоповаги та гідності, які багато з них втратили, перебуваючи наодинці зі своєю хворобою.” – розповідає координаторка параюристок Наталія Карагашова.
 
Кожного разу параюристки знаходять індивідуальний підхід до вирішення ситуації, розробляють алгоритм дій, а якщо стикаються з кейсами, в яких потрібна фахова юридична допомога, одразу проводять консультування з адвокаткою організації Оксаною Гузь. Нею розроблені алгоритми реагування згідно найбільш поширених випадків порушення прав, проте є й додаткові канали консультування:
За необхідністю клієнтки можуть бути перенаправлені в партнерські правозахисні організації або в Центр надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД);
– Можливо залучення адвоката через партнерський проект “Вуличні юристки”, який фінансується Міжнародний фонд “Відродження”;
Проєкт активно співпрацює з іншими параюридичними мережами. Кілька активісток з параюристок також є документаторками #REAct, тобто безпосередньо співпрацюють у вирішенні кейсів;
Також налагоджені плідна співпраця з Національною Гарячою лінією з питань ЗПТ та Національною Гарячою лінією з питань вірусних гепатитів, з мережею параюристів.
 
У наступні декілька днів ми будемо знайомити вас із параюристками, їх діяльністю та розповідатимемо про їх досягнення.
 
Далі буде!