Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Відновила роботу Чернівецька обласна ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ

Гарні новини надходять з різних областей України! Нарешті розпочали свою роботу обласні координаційні ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ. Ми вже інформували про результати таких засідань у Луцьку та Житомирі. Цими днями відбулося відновлення роботи Чернівецької обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ, у якому взяла участь регіональна координаторка ВОНЖ “ВОНА” Владислава Мелентій.
 
 “Оскільки засідання коодинаційної ради не відбулися тривалий час через повномасштабну агресію росії, то назбиралося дуже багато критичних питань. Керівниця ради пані Олена Атаманюк запевнила, що надалі засідання проходитимуть регулярно (очно, у онлайн та позачергово, за необхідності), що обнадіює нас, представників/ць вразливих верств населення, після тривалої паузи. Сподіваюся, що буде можливість використовувати цей майданчик у повному обсязі та вирішити безліч питань”, – зазначила представниця ВОНЖ “ВОНА”.
 
 Ось основні напрямки роботи та питання, що були обговорені:
На засіданні ознайомились зі змінами у складі Ради. Заслухали нову голову Ради – першу заступницю начальника Чернівецької ОВА Атаманюк Олену Ярославівну.
Доповідь генерального директора Чернівецького СНІД центру Мочульського Володимира Миколайовича щодо забезпечення АРТ-препаратами пацієнтів/ок у Чернівецькій області та результати моніторингу поширення ВІЛ у 2022 році.
– Представниця протитуберкульозного диспансеру висвітлила ситуацію щодо збільшення випадків ТБ в області, у зв’язку з переміщеними людьми, занепокоєння викликають випадки виявлення ТБ у маленьких дітей.
Начальник ДКВС України в Чернівецькій області Лесь Андрій Миколайович розповів про повне забезпечення АРТ-препаратами засуджених та про нестачу інших основних медикаментів, зазначив, що відкритий до співпраці з НУО.
 
Зазначимо, що Влада Мелентій, регіональна координаторка ВОНЖ “ВОНА” у Чернівецькій області, досягла попередніх домовленостей про необхідність робочої зустрічі із заступницею Чернівецької обласної військової адміністрації Оленою Атаманюк та секретарем Ради Володимиром Мочульським, адже наша організація має напрацювання та пропозиції щодо розширення ЗПТ у цьому регіоні та адвокатує покращення доступу до медичних послуг наркозалежних жінок.
 
Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.