Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

ВОЖН ВОНА приєдналася до соціального експерименту

 
 
☝ Ділимося новиною щодо адвокації доступу до медичних послуг, а саме сексуально-репродуктивного здоровʼя ЖЖН.
У низці міст (Київ, Кривий Ріг, Одеса, Полтава) представниці спільнот провели моніторинг за методом «таємний пацієнт». Від ВОЖН ВОНА приєдналася Олена Зубленко (координаторка РП та параюристок).
☝ Окрім цього було проведено індивідуальні та групові опитування серед ЖЖН щодо досвіду доступу до послуг сексуально-репродуктивного здоров’я в державних установах, адже відомо, що є низка бар’єрів.
☝ За результатами моніторингу та опитувань було виявлено такі складнощі:
– обізнаність лікарів-гінекологів щодо особливості здоров’я жінок, які мають досвід вживання наркотичних речовин;
– брак безкоштовної діагностики захворювань, в тому числі онкологічних захворювань репродуктивної системи;
– необхідність купляти гінекологічні набори для первинного огляду;
– недоброзичливе ставлення до жінок, які мають досвід вживання наркотичних речовин та надання сексуальних послуг за винагороду.
☝ За результатами роботи cформували листа в Міністерство охорони здоров’я України за підтримки національних організацій.
 
Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”