Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

В Полтаві обговорювали права людини в контексті прав жінок, які живуть з наркозалежністю

На черговій зустрічі ініціативної групи жінок, які живуть з наркозалежністю, вирішено обговорити права людини в контексті прав жінок, які живуть з наркозалежністю.

Таку тему обрали виходячи з того, що Міжнародний день прав людини відзначається 10 грудня. Саме в цей день 1941 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальний Декларацію прав людини, а з 1950 року Міжнародний день прав людини відзначається цього дня.
 
Заняття проводила директорка філії Легалайф-Украина Марина Гридіна, яка розповіла, як про історію свята, так і про те, які права мають представниці спільноти.
 
«Конституція України – це Основний Закон України, і саме вона гарантує нам права. І не важливо, чи хворіє жінка на хронічне рецидивуюче захворювання (наприклад, наркозалежність), прав у неї не стає менше», – розповіла Марина.
 
Що роботи, якщо твої права порушують? Як відновити свої права? Як навчитися відстоювати власні права?
Обговорення цих питань відбувалося у форматі дискусії між учасницями ініціативної групи. Показово, що більшість учасниць зустрічі, завдяки співпраці з численними партнерами, знає, до кого звернутися у разі порушення прав.
 
«Найголовніше, до чого ми прийшли в ході дискусії: слід змінити наркополітику з репресивної на лояльну. І ми маємо на це право!», – пояснила Марина.
 
Нагадуємо, що інформаційні заняття проходять за підтримки БО “Меридиан”