Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

В Одесі наркозалежних жінок навчали протидії фейкам

 
 
 
☝️ Наша організація активно реагує на виклики громадського здоров’я. Останнім часом у деяких регіонах склалася складна ситуація із гепатитом А. І ТГ-канали, що належать ворогу, розпочали пошырення фейків з цього приводу.
 
☝️ Саме тому, в Одесі наша регіональна представниця Тетяна Сильвестрова на інформаційному занятті розповідала не тільки про здоров’я ЖЖН, медичні послуги для представниць спільноти, але й різницю між гепатитами А, B та С.
☝️ Отже, гепатит А — захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А, який передається фекально-оральним шляхом, найчастіше через брудні руки, інфіковану воду та їжу.
☝️ Симптоми гепатиту А можуть включати жовтяницю, головний біль, слабкість, діарею та нудоту. Хоча більшість людей одужують повністю без лікування, деякі випадки мають важкий перебіг та становлять загрозу для життя.
☝️ Вберегтися від захворювання допоможуть прості щоденні правила:
✅ миття рук перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету;
✅ вживання лише кип’яченої води;
✅ миття овочів та фруктів.
☝️ Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря щеплень. Вакцинувати дітей можна з 12 місяців. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців.
 
☝️ Звісно, не обійшлося на зустрічі без фактів про інформаційну гігієну та фейки, що постійно поширює рф.
 
☝️ Нагадуємо, що ситуація з гепатитом А є контрольованою і наразі стабілізувалася. Також закликаємо перевіряти інформацію та довіряти
офіційним джералам, зокрема Центр громадського здоров’я України.
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.