Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

В Одесі фіксують збільшення кількості передозувань серед ЖЖН

Про це повідомила регіональна представниця ВОЖН ВОНА у Одеському регіоні Тетяна Сильвестрова, оскільки останнім часом фіксуються все більше смертей від передозування психо активних речовин (ПАР). Так, нещодавно від дозування померла відвідувачка ініціативної групи у місті Одеса. 

“Їі смерть приголомшила кожну із нас, їй було всього 24 роки, – розповідає Тетяна Сильвестрова, РП ВОНА. – Зараз складно сказати, чому вона продовжила змішувати різні наркотичні речовини, хоча неодноразово відвідувала нашу групу та розуміла, що має ризики до передозування. У зв’язку з цим, ми знову зібралися із жінками (ЖЖН), щоб нагадати про профілактику передозувань психоактивними речовинами”.  

Також нагадуємо основні правила протидії передозуванням:

-Якщо Ви можете відмовитись від вживання наркотику — зробіть це.

-Якщо Ви не можете відмовитись від вживання – не вживайте ін’єкційним шляхом.

-Якщо Ви вживаєте наркотик ін’єкційно – використовуйте перевірену речовину, сила дії якої Вам знайома. 

-Якщо Ви вживаєте незнайоме речовина – вводьте пробну (меншу) дозу, ніж зазвичай вводите.  

-Якщо ви вводите велику дозу — робіть це повільно. 

Не змішуйте кілька наркотиків, робіть паузу між вживаннями.

-Якщо приймаєте кілька наркотиків відразу, не змішуйте “ширку” і дезоморфін.

-Не приймайте по черзі опіати та стимулятори (не допускайте гойдалок).

-Не вживайте наркотик у стані алкогольного сп’яніння.

-Якщо Ви збираєтеся приймати або вже приймаєте інші лікарські препарати, наприклад, для лікування ВІЛ або туберкульозу, запитайте у лікаря про їх взаємодії з наркотичними або психотропними препаратами з огляду на це при виборі дози.

Більше відповідей на питання щодо передозувань у брошурі Альянсу https://aph.org.ua/wp-content/uploads/2016/08/peredozirovka_preview.pdf

Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.