Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

В Луцьку відбулась інформаційна зустріч активісток ініціативної групи ВО "ВОНА"

В Луцьку відбулась інформаційна зустріч активісток ініціативної групи ВО “ВОНА”. Ірина Ємельянова, регіональна представниця Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА в Волинській області спілкувалася з представницями спільноти ЖЖН про переваги програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) перед вживанням нелегальних наркотиків.
 
На Заході України ще багато наркозалежних жінок не охоплені програмами “Зниження шкоди” та ЗПТ. На це є ряд об’єктивних причин. Задача спільноти активніше переконувати та залучати знайомих стати пацієнтками програми ЗПТ.
 
📍 Програма ЗПТ вважається одним з найбільш ефективних та успішних методів лікування нарkозалежності і допомагає у вирішенні низки проблем, що супроводжують залежність:
🔸 Уникнення синдрому відміни (ломки) та відмова від вживати вуличні наркотики;
🔸 Поліпшення стану здоров’я;
🔸 Можливість змінити кримінальну поведінку;
🔸 Можливість покращити якість життя, отримати психосоціальний супровід;
🔸 Час, який жінка витрачала на пошук грошей на покупку наркотиків та самих нарkотиків, вона зможе присвятити сім’ї та своїм особистим справам, навчанню та працевлаштуванню;
🔸 Можливість народжувати здорових дітей, оскільки численними дослідженнями доведено, що препарати програми ЗПТ не впливають на перебіг вагітності та розвиток ембріону. А в більшості випадків абстинентний синдром в новонароджених не потребує спеціалізованого лікування.
 
📍 Якщо вам необхідна допомога: доступ до програми ЗПТ, соціальний супровід, психологічна підтримка, тестування на ВІЛ та доступ до заходів профілактики, юридична допомога та супровід в боротьбі за відновлення прав людини, ви можете звернутися до регіональної представниці в Волинській області, або до Рівненський обласний благодійний фонд “Наше Майбутнє”.
 
🔗 Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
▶ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.