UkrainianEnglishRussian

В Луцьку відбулась інформаційна зустріч активісток ініціативної групи ВО "ВОНА"

В Луцьку відбулась інформаційна зустріч активісток ініціативної групи ВО “ВОНА”. Ірина Ємельянова, регіональна представниця Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА в Волинській області спілкувалася з представницями спільноти ЖЖН про переваги програми замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) перед вживанням нелегальних наркотиків.
 
На Заході України ще багато наркозалежних жінок не охоплені програмами “Зниження шкоди” та ЗПТ. На це є ряд об’єктивних причин. Задача спільноти активніше переконувати та залучати знайомих стати пацієнтками програми ЗПТ.
 
📍 Програма ЗПТ вважається одним з найбільш ефективних та успішних методів лікування нарkозалежності і допомагає у вирішенні низки проблем, що супроводжують залежність:
🔸 Уникнення синдрому відміни (ломки) та відмова від вживати вуличні наркотики;
🔸 Поліпшення стану здоров’я;
🔸 Можливість змінити кримінальну поведінку;
🔸 Можливість покращити якість життя, отримати психосоціальний супровід;
🔸 Час, який жінка витрачала на пошук грошей на покупку наркотиків та самих нарkотиків, вона зможе присвятити сім’ї та своїм особистим справам, навчанню та працевлаштуванню;
🔸 Можливість народжувати здорових дітей, оскільки численними дослідженнями доведено, що препарати програми ЗПТ не впливають на перебіг вагітності та розвиток ембріону. А в більшості випадків абстинентний синдром в новонароджених не потребує спеціалізованого лікування.
 
📍 Якщо вам необхідна допомога: доступ до програми ЗПТ, соціальний супровід, психологічна підтримка, тестування на ВІЛ та доступ до заходів профілактики, юридична допомога та супровід в боротьбі за відновлення прав людини, ви можете звернутися до регіональної представниці в Волинській області, або до Рівненський обласний благодійний фонд “Наше Майбутнє”.
 
🔗 Звернутися по допомогу до наших регіональних представниць можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
▶ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund.
 
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram