Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

В Чернівцях дискутували про потреби підлітків, зокрема, дівчат

Регіональна представниця БО “ВОНА” Мелентій Владислава була запрошена на фокус-групу за підсумками проєкту “Заповнюючи прогалини у доступі підлітків до послуг з профілактики ВІЛ” в Чернівецькій області.
 
Даний проєкт розпочався в регіоні три з половиною роки тому, він був націлений на підлітків, які мають досвід вживання психоактивних речовин, а також на профілактику вживання ПАР, на оцінку ризиків і потреб молоді в місті та у віддалених селах. Це дуже важлива тема, адже на думку багатьох науковців, проблема наркозалежності часто формується в дуже ранньому дитячому віці, а також, за однією версією відомого нарколога, корінь цієї проблеми – це перенесене насильство, і неважливо, в якій воно було формі.
 
«Даний напрямок вимагає неймовірного гнучкого підходу і професійності на найвищому рівні. Проєкт впроваджувався ЧБФ “Нова сім’я”. Команда фонду виконала величезну роботу і сподіваюся, що завершення цього проєкту – це початок ще більш масштабного. Метою ж завершальної дискусії на фокус-групі була оцінка виконаної роботи, доцільність і необхідність продовження даного проєкту. Мене просили озвучити незалежну думку, як жінку, яка знає ситуацію не з чуток і більше за інших розуміє, яких послуг потребують дівчата-підлітки. Я вважаю, що надзвичайно важливо залучити молодь в розвиток даного напрямку на рівні з дорослими, щоб молоді люди відчули свою значущість, долучившись до розробки стратегії. Гарячу дискусію викликала і пропозиція запровадити регулярні зустрічі школярів зі співробітниками поліції. На мою особисту думку, це тільки відштовхне від комунікації з дорослими», – поділилася подробицями участі в фокус-групі наша регіональна координаторка.
 
Нагадуємо, що дільність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” проводиться за фінансуванняМБФ
Альянс громадського здоров’я за підтримки за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria).