Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

В Чернівецькій області відкриють новий сайт ЗПТ в м. Сокиряни

 
Днями у Чернівцях відбулося засідання обласної Координаційної ради з протидії ВІЛ, ТБ та вірусним гепатитам. І нарешті питання розширення програми замісної підтримувальної терапії зрушило з місця (нагадаємо що в області є один сайт ЗПТ).
Усі члени ради відзначили, що розширення програми ЗПТ дуже важливе у сфері протидії ВІЛ, і це пріоритетне питання. У результаті протокольним рішенням було відкриття сайту ЗПТ у м. Сокиряни. Також порушувалося питання відкриття у перспективі сайтів в інших районних центрах.
Обговорювали питання стигми та дискримінації ключових груп і необхідність параюридичної допомоги.
Що ще одним дуже важливим питанням була розробка обласної програми протидії ВІЛ. Голова ради зазначив, що з обласного бюджету буде підтримано та розглянуто напрями діяльності в рамках програми, які не фінансуються безпосередньо з держбюджету. Завданням було сформулювати перелік таких напрямків для розгляду.
Також було створено робочу групу з розробки проєкту програми та моніторингу чинних програм, до якої від наркозалежних людей увійшов регіональний Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю Лобода Кирило.
💬 «Хочу відзначити, що нарешті змінилися підходи в роботі Ради, зараз вона стала майданчиком, де можна і потрібно вирішувати важливі для спільноти питання», – зазначила регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Владислава Мелентій.

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.