Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Ув'язнення не лікує від наркозалежності

Ув’язнення не лікує від наркозалежності. Активістки спільноти не стомлюються повторювати цю фразу, проте наркополітика в нашій країні й далі залишається каральною.
Сьогодні ми ділимося історією допомоги жінці, яка звільнилася з місць несвободи та повернулася до вживання вуличних наркотиків.
Хоча відповідно до діючих нормативних актів людину, яка має довідку про звільнення, можуть брати пацієнтом на програму ЗПТ, на практиці з цим виникають суттєві труднощі.
У м. Дніпро регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Світлана Родік допомогла жінці з довідкою про звільнення стати учасницею програми ЗПТ. Також наша Світлана надала свою консультацію щодо отримання паспорту.
“Ми дуже розраховуємо, що ці кроки допоможуть жінці дбати про власне здоров’я та повернутися до активного соціального життя. Жінки нашої спільноти без підтримки в форматі рівна рівній не звертаються за допомогою та соціальними послугами, навіть якщо їх потребують. Дуже важливо, щоб у тих з нас, хто звільняється з місць позбавлення волі, було на кого спертися хоча б у перший час”, – зазначила Світлана.