Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Участь в зустрічі спільноти організацій, що представляють інтереси людей з наркозалежністю в Україні

Директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь та активістки організації беруть участь в зустрічі спільноти організацій, що представляють інтереси людей з наркозалежністю в Україні.
Цей триденний захід проходить за підтримки Глобального Фонду (The Global Fund). Партнером з надання технічної допомоги виступає Alliance Consultancy.
Метою заходу є напрацювання ідей для заявки до Глобального Фонду на наступний проєктний період, на 2024-2026 роки.
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА і Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю зараз працюють в умовах війни, але вже зараз важливо визначити стратегічні пріоритети розвитку спільноти.
Тетяна Лебедь представила презентацію, у якій розповіла про виклики та потреби жінок, які живуть з наркозалежністю.
«Наша організація допомагає жінкам, які живуть з наркозалежністю, відстоювати власні права, протидіяти стигмі та дискримінації. В період війни виклики, над якими ми працювали раніше, не зникли. Жінки, які живуть з наркозалежністю, так само потерпають від каральної наркополітики, гендерно обумовленого насильства. Жінки, які живуть з наркозалежністю, так само стикаються з маніпуляціями з боку рідних у зв’язку з тим, що Сімейний кодекс містить 164 статтю, яка дозволяє позбавляти їх батьківських прав на основі неіснуючого діагнозу. Представницям спільноти часто відмовляють в отриманні медичної допомоги. Проте додалися нові виклики – через військові дії жінки, які живуть з наркозалежністю, потребували й потребують допомоги з евакуацією, вирішенням гуманітарних питань, відновленням документів. Минулий 2022 рік став справжнім випробуванням на міцність для всіх нас, але об’єднання “ВОНА” продовжує роботу, і це найкраще доводить нашу стійкість, як самоорганізації представниць спільноти», – зазначила під час свого виступу Тетяна Лебедь.
Тетяна також поінформувала присутніх про ситуацію в регіонах, де працюють регіональні координаторки та параюристки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА», та зазначила, яка допомога й підтримка нам необхідна.

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.