Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Участь в Міжнародній конференції «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я»

 
Сьогодні завершилася Міжнародна конференція «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я», у якій брали участь директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь та параюристка нашої організації Світлана Макогон.
Вони представили досвід роботи організації на регіональному й національному рівні, та позицію спільноти людей, які вживають наркотики, щодо принципів та пріоритетів розвитку програм профілактики та лікування людей з наркозалежністю. Згадали також про діяльність, яку проводить Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю
Під час заходу обговорювалися надзвичайно важливі питання: підліткова наркозалежність, підходи та стандарти реабілітації.
«Ми звернули увагу на те, що реабілітація є не менш важливою, ніж доступ до стерильного іструментарію, тестування та лікування ВІЛ, вірусних гепатитів, програма ЗПТ, профілактика передозувань, недискримінаційний підхід до споживачів наркотиків та гуманна наркополітика. Ми підкреслюємо, що лікування повинне бути добровільним, доступним та відповідати потребам клієнтів, будь то підлітки чи жінки», – заявила під час свого виступу Тетяна Лебедь.
Виступ Світлани Макогон стосувався проблем підліткової та дитячої залежності. Світлана поділилася власним досвідом та досвідом співпраці з Національною Гарячою Лінією з питань наркозалежності та ЗПТ.
«Мій досвід роботи з підлітками показує, що вони навіть померти бояться менше, ніж того, що про вживання стане відомо батькам, медпрацівникам чи співробітникам поліції. Тому критично необхідно дотримуватися етичних принципів та максимально зберігати конфіденційність», – пояснила Світлана.
Під час заходу були передбачені дискусії між учасниками сесій.
Ми дякуємо спікерам за цікаві та інформативні доповіді. Дякуємо організаторам конференції — Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, Міністерство внутрішніх справ, Соціальний діалог та Ukrainian Institute for the Future – за можливість виступити та донести своє бачення проблем, пов’язаних з вживанням наркотичних речовин, та способів їхнього розв’язання. Ми готові до взаємодії та співпраці.
 
Відео з конференції можна переглянути за посиланням
Презентація, яку представляла Тетяна Лебедь, також розміщена. Ознайомитися з нею можна тут
———
Нагадуємо, що діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я та за підтримки The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria