Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

 

Сьогодні, 18.04.2019, співробітники Благодійного Фонду “Надія та Довіра”та Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” були присутні на засіданні Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Присутні обговорювали тему: “Реалізація стратегії Fast-Track Cities у м. Києві”.
Одним з ключових питань був низький процент виявлення ВІЛ-інфікованих під час тестування. Очільникам медичних закладів рекомендовано зосередитися на тестуванні представників ключових груп та їхніх партнерів, оскільки це дасть кращий результат виявлення, ніж тестування за бажанням. З цією метою необхідно провести навчання (тренінги чи семінари) з особовим складом лікарні. Окремо було наголошено на необхідності співпраці з соцпрацівниками. Адже з 13 вакансій соцпрацівників у закладах охорони здоров’я м. Києва – тільки 6 зайняті. І це тільки одна частина проблеми. Є медзаклади, де цю посаду займають медсестри, які, через відсутність ефекту “рівний-рівному”, не викликають довіри у пацієнтів.
Інше важливе зауваження, яке було озвучене під час засідання кордради, безпосередньо стосується ефективності управління: не всі медичні заклади вчасно повідомляли про те, що в них закінчуються тест-системи або в них спливає термін придатності.
Але є і позитивні зрушення. В Києві існують лікарні, де 100% пацієнтів, у яких виявлено ВІЛ, доходять до лікаря.