Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Участь представниць БО "ВОНА" в зустрічі з теми ментального здоров’я жінок з ВІЛ+ статусом

Про ментальне здоров’я жінок з ВІЛ-позитивним статусом говори під час круглого столу в Одесі.
 
Взяли участь у заході і регіональна представниця Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» в Одеській області Тетяна Сільвестрова та активістка організації, директорка ресурсного центру «ВОЛНА ПІВДЕНЬ» Юлія Коган.
 
Присутні дізналися більше про діяльність, яку проводить ГО «Сонячне коло». Фахівці цієї організації за підтримки AIDS HEALTHFOUNDATION реалізували пілотний проєкт, який ставить за мету розробити і запровадити міждисциплінарний підхід до скринінгу депресії і зв’язку зі спеціалізованою психіатричною допомогою для ВІЛ+ жінок в Одесі та Одеській області.
Завдяки проєкту, більше пів сотні фахівців у галузі охорони здоров’я вже отримали інформацію про розвиток депресії, її клінічні стадії та прояви, методи виявлення та алгоритм ведення пацієнток, включаючи зв’язок зі спеціалізованими медзакладами.
За час реалізації проєкту жінки скористалися такими послугами, як
– проведення скринінгу для виявлення депресії,
– консультації лікаря-психіатра,
соціальний супровід для доступу до анонімної психіатричної допомоги та безкоштовна видача препаратів,
– індивідуальні консультації психолога та групова психотерапія на теми «Розробка життєвих цілей», «Саморозвиток та мотивація для успішної самореалізації», «Дотримання режиму лікування та психічне здоров’я», «Сексуальне та репродуктивне здоров’я», «Стійкість до насилля».
«Те, що громадські організації звертають все більше увагу на жінок ключових груп, вселяє надію. Важливо, що реалізуються проєкти, які фокусуються на окремих конкретних жінках, як особистостях. Такий персоналізований підхід помножений на адвокаційні ініціативи, які просувають інші організації, наприклад БО «ВОНА», створюють потужний, системний вплив і сприяють суспільним змінам та позитивним змінам у житті конкретних жінок», – поділилася враженнями від круглого столу Тетяна.
——–
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я Alliance for Public Health та за підтримки The Global Fund .