Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

Учасниці ВО "ВОНА" долучилися до онлайн-дискусії "Активізм проти домашнього насильства"

Учора активістки Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” долучилися до онлайн-дискусії “Активізм проти домашнього насильства”. Вона була організована Amnesty International Ukraine.

Під час заходу активістки з різних країн розповідали про те, чи достатньою є законодавча база для того, щоб убезпечити жертву насильства і покарати кривдника.

“Слухаючи про реалії Казахстану чи Білорусі ми розуміли, що в законодавчому плані у нас все на багато краще. Проблема скоріше у тому, що жінці необхідні хоча б мінімальні юридичні знання або допомога громадських організацій, щоб домогтися реакції на домашнє насильство. Так, у нашому суспільстві досі поширений віктімблеймінг, тобто звинувачення жертви, проте є механізми для того, щоб кривдник поніс відповідальність, і вони працюють”, – поділилася враженнями від зустрічі регіональна координаторка ВО “ВОНА”, параюристка Наталя Карагашова.

Активістки ВО “ВОНА” також у своїх коментарях підняли питання доступності шелтерів для жінок з ВІЛ, наркозалежних жінок та учасниць програми ЗПТ.

“Ці гострі питання дозволяють побачити, як правозахисні організації сприймають представниць спільноти. Ми вкотре наголосили на тому, що людина, яка живе з наркозалежністю, і агресор – це не завжди слова синоніми”, – пояснила регіональна координаторка ВО “ВОНА” Яніна Стемковська.

Нагадуємо, що раніше ми розповідали про те, що в умовах карантину збільшилося число звернень з приводу домашнього насильства