Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Запоріжжі ВОНЖ "ВОНА" зібрала найпоширеніші скарги місцевих жінок

Наші регіональні представниці продовжують роботу в містах, що знаходяться поблизу фронту. Так, незважаючи на постійні обстріли з боку рф, ні на день не зупинилася діяльність у місті Запоріжжя.
 
 “Попри близькість до фронту та постійні ракетні удари, наше місто продовжує надавати послуги ЖЖН та приймати переселенок-ЖЖН із тимчасово окупованих росією територій, а ще, за потреби, організовувати переміщення жінок до більш безпечних регіонів, – розповідає РП у Запорізькій області Наталія Божко. – Проте разом із гуманітарними потребами, ми маємо адвокаційні запити, які стосуються свобод і прав наркозалежних жінок, особливо побільшало скарг на додаткові перевірки поліції та представників тероборони”.
 
Саме тому, нещодавнє заняття ініціативної групи наркозалежних жінок у місті Запоріжжя, було присвячене сбору найпоширеніших скарг від спільноти щодо порушення прав і свобод ЖЖН.
 
“У зв’язку з поточною ситуацією, ми запланували проведення заходу-навчання по безоплатній правовій допомозі, де будуть розглянуті юридичні та правові питання від представниць ЖЖН та ЖЖН-ВПО”, – підкреслила Наталія Божко.
 
У найближчий час заплановано розглянути з наркозалежними жінками цього регіону наступні проблемні питання:
права ЖЖН під час перевірки документів представниками правоохоронних органів та територіальної оборони, особливості воєнного стану та режиму перетину блок-постів;
права ЖЖН щодо доступу до медичної допомоги;
необхідні документи для отримання посвідки ВПО та переміщення по країни або закордон;
питання батьківських і материнських прав;
– питання, пов’язані з опікою дитини/дітей у випадках, коли чоловік/батько дитини знаходиться на воєнній службі тощо.
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.