Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Сумській області для ЖЖН розширено послуги психологічної допомоги

Сьогодні Сумщина є складним регіоном для роботи всіх профілактичних послуг і сервісів, оскільки практично щоденно частина територій обстрілюється з території рф. Тому одна з насущним проблем, за словами Олени Мішури, регіональної представниці ВОЖН ВОНА,  полягає у тому, щоб наркозалежні жінки могли отримати належну психологічну чи психіатричну допомогу. 

 

“До мене неодноразово зверталися жінки із нашої спільноти із запитом кваліфікованої психологічної допомоги, а іноді – психіатричної допомоги, – каже Олена Мішура. – У кожної жінки була своя проблемна історія, пов’язана з війною: дехто має депресію, інша – жалілась на проблеми в сім’ї та непорозуміння з дітьми, комусь – складно переносити постійні обстріли та небезпеку. Звісно, частина жінок, цікавилася і державною програмою замісної підтримувальної терапії (ЗПТ)”. 

 

Тому, враховуючи сучасні виклики, зумовлені агресією росії, регіональна представниця ВОЖН ВОНА звернулася до  лікаря психіатра-нарколога Бочаров В.І., щоб скоординувати зусилля у наданні медичної допомоги наркозалежним жінка. 

Приємно, що з кожним роком все більше з’являється лікарів та лікарок, медичного персоналу, які є дружніми до спільноти ЖЖН. 

 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.