«Таке бажання висловили самі жінки, бо багатьом з них було цікаво почути роз’яснення щодо конкретних випадків», – пояснила регіональна представниця Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Олена Курлат.
Згідно з чинним законодавством, батьки зобов’язані утримувати свою дитину (і не просто утримувати, а створити максимально сприятливі умови для її розвитку, здоров’я та виховання). Проте на практиці жінки не рідко опиняються в ситуації, коли відповідальність за матеріальне забезпечення дитини повністю лягає на їхні плечі. Тому Олена розповіла, які кроки необхідні, щоб таки отримати аліменти від колишнього чоловіка-зозулі, а також про все, що стосується несплати аліментів.
«Потім ми розібрали ситуацію з однією з представниць спільноти. Вона позбавлена батьківських прав, а четверо її дітей усиновлені в одну сім’ю. Достаток в сім’ї на порядок більший, ніж у жінки. Проте нова мама подала на аліменти, а суд її позов задовільнив. При чому жінку в суд навіть не викликали. За чотири роки назбиралася величезна заборгованість, і жінка стала боятися, що її посадять до в’язниці. Ось ми й розбиралися, чи її побоювання мають під собою підґрунтя, та як має вчинити жінка в цій ситуації», – розповіла Олена Курлат.
Інший випадок, який обговорювали, стосувався нецільового використання аліментних виплат. Колишня дружина отримані гроші витрачає на брендовий одяг та косметику, а дитина ходить в позаторішньому куцому пальті, рукава в якого вже ледве прикривають лікті. Як в цій ситуації можна захистити інтереси дитини?
«Під час зустрічі ініціативної групи жінки розповіли чимало історій, у яких закон не працював належним чином і батькам (здебільшого чоловікам) вдавалося протягом тривалого часу ухилятися від сплати аліментів», – підсумувала Олена Курлат.
—
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я та за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.