UkrainianEnglishRussian

У Слов’янську на зустрічі ініціативної групи продовжили обговорювати тему аліментів

У Слов’янську на зустрічі ініціативної групи продовжили обговорювати тему аліментів.
«Таке бажання висловили самі жінки, бо багатьом з них було цікаво почути роз’яснення щодо конкретних випадків», – пояснила регіональна представниця Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Олена Курлат.
Згідно з чинним законодавством, батьки зобов’язані утримувати свою дитину (і не просто утримувати, а створити максимально сприятливі умови для її розвитку, здоров’я та виховання). Проте на практиці жінки не рідко опиняються в ситуації, коли відповідальність за матеріальне забезпечення дитини повністю лягає на їхні плечі. Тому Олена розповіла, які кроки необхідні, щоб таки отримати аліменти від колишнього чоловіка-зозулі, а також про все, що стосується несплати аліментів.
«Потім ми розібрали ситуацію з однією з представниць спільноти. Вона позбавлена батьківських прав, а четверо її дітей усиновлені в одну сім’ю. Достаток в сім’ї на порядок більший, ніж у жінки. Проте нова мама подала на аліменти, а суд її позов задовільнив. При чому жінку в суд навіть не викликали. За чотири роки назбиралася величезна заборгованість, і жінка стала боятися, що її посадять до в’язниці. Ось ми й розбиралися, чи її побоювання мають під собою підґрунтя, та як має вчинити жінка в цій ситуації», – розповіла Олена Курлат.
Інший випадок, який обговорювали, стосувався нецільового використання аліментних виплат. Колишня дружина отримані гроші витрачає на брендовий одяг та косметику, а дитина ходить в позаторішньому куцому пальті, рукава в якого вже ледве прикривають лікті. Як в цій ситуації можна захистити інтереси дитини?
«Під час зустрічі ініціативної групи жінки розповіли чимало історій, у яких закон не працював належним чином і батькам (здебільшого чоловікам) вдавалося протягом тривалого часу ухилятися від сплати аліментів», – підсумувала Олена Курлат.
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ Альянс громадського здоров’я та за підтримки Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram