Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У м. Володимир-Волинський відбулося виїзне засідання Волинської обласної Координаційної Ради з проблем ВІЛ-інфекції\СНІДу, туберкульозу та наркоманії

На засіданні обговорювали досягнення і труднощі в реалізації Стратегії подолання епідемій ВІЛ-інфекції, туберкульозу та наркоманії в області до 2030 року.
 
На засідання координаційної ради приїхали головний нарколог Волинської області Шкаровецький І.Д., лікар-нарколог кабінету ЗПТ Луцького наркодиспансеру Басік Я.А. Від громадського сектору взяли участь регіональна координаторка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок ВОНА Ємельянова І. та регіональний представник Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю Мовчанюк В.
 
“Серед питань, які хотіли підняти, було незадовільне залучення наркозалежних людей до ЗПТ, нетолерантне ставлення до пацієнтів програми зі сторони медичного персоналу, відсутність обстеження пацієнтів на соціально-небезпечні хвороби, скарги пацієнтів на порушення їхніх прав. Ці питання ми збиралися задати лікарю-наркологу кабінету ЗПТ Володимир-Волинської районної лікарні. Але по нашому приїзді в Володимир-Волинський нам повідомили, що лікар перед самим засіданням координаційної ради терміново пішла в відпустку.
 
Про проблеми з впровадженням програми ЗПТ в районі переговорили з генеральною директоркою КП “Володимирське територіальне медичне об’єднання” Ващук Т.П. Керівництво лікарні визнало, що ряд проблем існує. Домовилися на майбутнє про більш тісну взаємодію і співпрацю”, – розповіла Ірина Ємельянова.
 
Наша активістка також погодилася провести тренінг в форматі “лікар-пацієнт” для медичного персоналу лікарні та пацієнтів програми ЗПТ.

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.