Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Полтаві ЖЖН дискутували щодо харчових звичок пацієнток ЗПТ

Нещодавно відбулася зустріч ініціативної групи ЖЖН у Полтаві на базі Ресурсного центру ВОЛНА (Схід). Наркозалежні жінки дискутували на таку важливу тему, як харчування для пацієнток замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).
 
“Препарати ЗПТ, як і будь-які ліки, послаблюють роботу шлунку, тому сьогодні обговорили корекцію і профілактику продуктами харчування нудоти, інших неприємних відчуттів. Які продукти потрібно вживати при дискінезії жовчовивідних шляхів та, що потрібно виключити при порушенні функції печінки?! Назвали продукти, що позитивно впливають на нервову систему. Що потрібно вживати, щоб укріпити кістки та зуби. А також із ЖЖН обговорили прості рекомендації стосовно харчування для жінок з хронічним захворюванням печінки (вірусні гепатити В та С), – розповідає Надія Колосовська, регіональна представниця ВОЖН ВОНА у Полтавській області.
 
Наприкінці зустрічі Надія роздала брошури МБФ “Альянс громадського здоров’я” із рекомендаціями по лікувальному харчуванні.
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.