Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Полтаві відбувалася зустріч з інформування про лікування гепатитів В та С

У місті Полтава регіональна параюристка ВОНЖ “ВОНА” Надія Колосовська провела інформаційну зустріч із представницями спільноти жінок, які живуть із нарkозалежністю присвячену Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами (28 липня).
 
Нагадаємо, гепатити – це група вірусних захворювань, що викликають запальний процес у печінці людини. Багато людей дотримуються думки, що на гепатити хворіють тільки люди які вживають нарkотики ін’єкційно, відбувають покарання в місцях позбавлення волі або мають позитивний ВІЛ статус. Але насправді хворіють не тільки представники вразливих груп населення. Є випадки коли зараження відбувалося в тату салонах, косметичних кабінетах через недостатньо стерильні інструменти (манікюр, педикюр, пірсинг, перманентний макіяж), медичні маніпуляції, хірургічні втручання, переливання крові. В групі ризику також знаходяться люди, які мають незахищені статеві зв’язки.
 
– Як дізнатися про наявність захворювання?
Щоб вчасно виявити хворобу, потрібно регулярно тестуватись, зробити це можна звернувшись до свого лікаря інфекціоніста або до неурядових організацій, у них же можна отримати і допомогу в отриманні лікування у разі якщо тест виявився позитивним.
 
Звернутися по допомогу до регіональних представниць та параюристок можна за посиланням: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
 
Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють із наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацію спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
——-
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.