Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Полтаві провели зустріч ЖЖН щодо реагування на вилучення замісної підтримувальної терапії

На базі Ресурсного центру БО “ВОЛНа “Схід” проведено інформаційне заняття з членкинями нашої організації. Цього разу Надія Колосовська, регіональна представниця ВОЖН “ВОНА” у Полтавській області, провела захід-обговоренння “Як не наражати себе на ризик вилучення препаратів ЗПТ”.
 
 “Ця тема дуже актуальна для ЖЖН. Наші жінки часто потраплють у неприємні ситуації, саме через незнання змін, що були введені під час вонного стану”, – підкреслює Надія Колосовська. – Тому ми періодично повертаємося до цієї теми, тим більше зараз є багато наркозалежних жінок-ВПО”.
 
 Отже, нагадуємо основні правила для наших читачок (пацієнток ЗПТ):
– Дотримуйтесь вимог комендантської години. Завжди треба мати при собі паспорт або документ, що засвідчує особу.
– Препарати замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) повинні бути в непошкодженій заводській упаковці. Обов’язково треба мати при собі листок призначення і заяву про отримання препарату для амбулаторного прийому.
-Уникайте переміщення із забороненими речовинами, у тому числі з переліку наркотичних засобів.
– Якщо до вас підійшли працівники/ці поліції, ведіть себе ввічливо та не конфліктуйте! Пред’явіть посвідчення пацієнтки ЗПТ із фотокарткою, у якому вказується, що власниця цього посвідчення потребує постійного прийому медичних препаратів. Якщо посвідчення немає, його можна отримати звернувшись до соціального працівника КП “Полтавський обласний центр терапії залежностей” ПОР.
– Якщо ситуацію врегулювати не виходить, будь ласка, зателефонуйте лікарю/ці чи соцпрацівнику/ці, щоб підтвердити законність наявності у вас препарату ЗПТ. Обов’язково потрібно зателефонувати на Національна гаряча лінія з питань наркозалежності та ЗПТ.
Коли препарат все ж таки вилучають, повинен бути протокол огляду (обшуку) або акт вилучення. Вам мають надати копію документа!
Якщо за фактом вилучення препарату ЗПТ представниками поліції відкрито досудове розслідування, вимагайте від відповідальної особи надати вам витяг із єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Ці документи дозволять потім звернутися до керівництва КП “Полтавський обласний центр терапії залежностей” ПОР із письмовою заявою про видачу препарату ЗПТ замість вилученого.
 
Якщо ви потребуєте допомоги – звертайтеся до наших регіональних пердставниць: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/
——-
▶️ Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.