Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Полтаві представниця ВОЖН ВОНА налагоджує співпрацю щодо громадського здоров'я

У Полтавській обласній військовій адміністрації відбулася зустріч щодо громадського здоров‘я на якій були присутні: Голова Національної служби здоров’я Наталія Гусак, директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Валерія Мілютіна, директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак, директорка ЦГЗ Ніна Дурдикулиєва, представники/ ниці громадських організацій. Від спільноти ЖЖН була регіональна представниця ВОЖН ВОНА Надія Колосовська.
 
На зустрічі обговорили питання безоплатного надання необхідної медичної допомоги та лікарських засобів передбачених Програмою медичних гарантій навіть під час війни. “Доступні ліки” – це програма реімбурсації лікарських засобів. Тобто пацієнт/ка може отримати ліки безоплатно або з невеликою доплатою, а їх вартість повністю або частково покриває держава.
 
На зустрічі дізналися як отримати електронний рецепт від лікаря/ки, перелік препаратів які можна отримати безкоштовно, захворювання які теж лікуються безкоштовними ліками.
Також обговорили шляхи захисту прав пацієнтів, якщо їх права на користування програмою “Доступні ліки” порушуються.
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.