Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Полтаві представниці ЖЖН обговорили важливість профілактики туберкульозу

На базі ресурсного центру БО “ВОЛНА” (Схід) зустрілися представниці спільноти Полтавщини. Цього разу темою для спілкування, зокрема у контексті профілактики, стала важливість обстеження ЖЖН на туберкульоз.
 
“На жаль, представниці нашої спільноти вважаються однією із уразливих груп до цієї недуги, – розповідає Наталія Колосовська, регіональна представниця ВОЖН “ВОНА” у Полтавському регіоні. – Особливо, слід бути уважними ЖЖН, які живуть з ВІЛ. Тому було вирішено знову нагадати представницям спільноти про перші симптоми хвороби, а також, куди звертатися у разі потреби. Зазначу, що ця інформація актуальна для всіх верств населення, адже туберкульозом може захворіти будь хто!”.
Отже, слід звернутися до лікарів за наступних симптомів:
❗️ Кашель триває понад 2 тижні.
❗️ Відчуття втоми та слабкості.
❗️ Потіння вночі.
❗️ Втрата маси тіла.
❗️ Задишка.
❗️ Біль у грудній клітці.
❗️ Наявність будь-яких симптомів є приводом негайного звернення до лікаря. Ви можете звернутися до свого сімейного лікаря або у місцевий СНІД-центр, де проводить прийом лікар-інфекціоніст, який за потреби надасть направлення на флюорографію.
 
Більше інформації про ТБ за номером Гарячої лінії з питань туберкульозу: 0-800-50-30-80 (дзвінки безкоштовні!).
 
P.S. Пам’ятаємо, що ТБ може вражати не тільки легені, але й кістки, лімфатичні вузли та інші органи.
 
Про інформаційні заняття та інші активності ВОЖН “ВОНА” – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.