Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку ЖЖН обговорили підтримку організму під час ВІЛ

 
 
 
 
 
У Луцьку відбулося інформаційне заняття для ініціативної групи наркозалежних жінок. І, на жаль, воно розпочалося із сумної новини. 
 
 “У нас чергова втрата – померла учасниця групи, пацієнтка ЗПТ, жінка з ВІЛ”, – повідомила Ірина Ємельянова. – Тому на зустрічі ми знову говорили, чому так важливо слідкувати за станом свого здоров’я, особливо маючи ВІЛ-статус.
 
Нагадуємо, що організм ВІЛ-позитивних людей потребує більшої кількості енергії. Так, потреба в білку зростає на З0 %. Білок є в м’ясі, рибі, яйцях, молочці, бобових. Також ВІЛ-інфікованим людям потрібно більше вітамінів. Необхідно зменшити в раціоні кількість цукру, а збільшити – злаків. Пити достатню кількість рідини. Не забувати що фізичні навантаження впливають на імунну систему, піднімають настрій, укріплюють м’язи, допомагають знизити рівень ліпідів, якій збільшується при прийомі АРВ-терапії.
 
Також необхідно виконувати рекомендації інфекціоніста, а при хронічних хворобах – звертатися до сімейного лікаря. А головне вчасно звертатися за медичною допомогою. Необхідно утримуватися від вживання наркотичних препаратів.
 
Більше корисної інформації у вигляді брошур на сайті Альянсу: https://aph.org.ua/uk/resursy/vydannya-alyansu/
 
Про діяльність та активності ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

——— 

Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».
 
Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки МБФ “Альянс громадського здоров’я” та за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”.