Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА»

У Луцьку ЖЖН обговорили доконтактну профілактику PrEP

 
Нещодавно відбулася зустріч ініціативної групи жінок ВОНЖ “ВОНА” на Волині. Темою цієї зустрічі наркозалежних жінок стала PrEP, що є додатковим до бар’єрної контрацепції методом профілактики для людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ.
 
“У основі – прийом антиретровірусних препаратів для зниження ризику інфікування ВІЛ. Переральні препарати PrEP є додатковим методом профілактики (разом з презервативами і систематичним тестуванням на ВІЛ) для осіб з високим ризиком інфікування”, – розповідає Ірина Ємельянова, регіональна представниця ВОЖН ВОНА у Волинському регіоні. – На сьогодні PrEP імплементують в 68 країнах світу. При прийомі PrEP бувають короткочасні побічні реакції – проявляються у 30% людей, що тривають кілька днів (нудота, діарея, запаморочення). Тому так важливо інформацію доносити до ключових груп, зокрема й наркозалежних жінок, та мотивувати їх використовувати можливості PrEP. До речі, засоби PrEP можна отримати в закладах охорони здоров’я, залучених до програми доконтактної профілактики (Центри ВІЛ/СНІДу)”.
 
Правила прийому PrEP:
🔹 Ви маєте бути повнолітньою для того, щоб отримати PrEP.
🔹 PrEP не замінює презерватив. Лише у комплексі можна досягти майже 100% захисту від ВІЛ.
🔹 PrEP не працює за принципом екстреної контрацепції — ефективність прийому PrEP після сексу з ЛЖВ не доведена.
🔹 PrEP створено не тільки для чоловіків, які мають секс з чоловіками, а для всіх, хто має високий ризик інфікуватися ВІЛ.
🔹 Не потрібно дотримуватися жодної дієти. Можна продовжувати вживати алкоголь та наркотики.
🔹 Вагітність та грудне вигодовування не є протипоказанням для прийому PrEP.
 
Більше про PrEP на сайті ЦГЗ: https://phc.org.ua/…/dokontaktna-profilaktika-dkpprep
 
Зустріч проводилася на базі офісу РОБФ “Наше Майбутнє”.
 
Про заходи та допомогу від ВОЖН ВОНА – дізнавайтеся у наших регіональних представниць і параюристок: https://www.unwud.org/predstavnytstva-v-rehionakh/ та https://www.unwud.org/zhenshhin…/parayuristki-v-rehionakh/

———–
Нагадаємо, Всеукраїнське об’єднання наркозалежних жінок ВОНА є мережею регіональних лідерок, які працюють з наркозалежними жінками в регіонах, відстоюють їхні права і займаються адвокацією та мобілізацією спільноти. Наші активістки подолали шлях від наркозалежності до лідерства, тому розуміють проблеми тих, хто до них звертається. Всі консультації вони надають у форматі «рівна – рівній».

Діяльність Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок “ВОНА” відбувається за фінансової підтримки Alliance for Public Health за підтримки The Global Fund, а також за фінансової підтримки INPUD та Міжнародний фонд “Відродження”